content-type: text/html;charset=windows-1255
הכרויות לאנשים איכותיים
לחץ כדי לחזור לאתר
         הכרויות חינם           הכרויות ופנאי            אתרי הכרויות          פעילויות לפנויים פנויות          הכרויות סקס                  הכרויות בפייסבוק                  הכרויות 50 פלוס                  לצאת לדייט                 

  נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
הכרויות לקשר רציני בלבד
 כל הפורומים : הכרויות לקשר רציני בלבד
נושא נושא: עשר מכות מצרים של עולם הדייטים שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
מצחיקולה


סמל אישי

הצטרף / הצטרפה: 02 January 2009
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 18
נשלח בתאריך: 15 April 2009 בשעה 10:13 | IP רשוּם צטט את מצחיקולה

לעולם הדייטים, "שוק הבשר" של הפנויים/פנויות שמחפשים לעצמם זוגיות, יש קודים משלו ונורמות התנהגות נפוצות ומקובלות. יש "מותר", יש "אסור" ויש מה שמקובל. וכשאנשים נכנסים לתוך מעגל החיפושים הזה, בין אם בפעם הראשונה ובין אם בסיבוב שני, הם לומדים לאט לאט את הקודים ומתנהגים בהתאם.

יחד עם זאת, אנחנו שומעים יותר ויותר תלונות, גם מגברים וגם מנשים, שנמצאים בתוך מעגל החיפושים האלה. תלונות על טעויות, על שגיאות גסות ועל התנהגויות בלתי הולמות. אז פעם אחת ולתמיד, על משקל עשר מכות מצרים, להלן עשר המכות של הדייטינג:

1. לרמות בכרטיס באתר היכרויות
הכרטיס האישי באתר היכרויות הוא דרך מצוינת להציג את עצמך ולמשוך מתעניינים פוטנציאליים, אבל הרבה אנשים חוששים לחשוף שם פרטים אישיים, ומכל מיני סיבות מחליטים לטשטש את האמת: גבר נמוך מוסיף לעצמו כמה סנטימטרים טובים בתיאור הגובה, בחורה בסביבות גיל 40 מורידה לעצמה כמה שנים ברובריקת הגיל, גבר נשוי שלא מסתדר עם אשתו מציג את עצמו באתר כ"פרוד" או אפילו "גרוש" וכדומה.

טעות!

אפשר להבין את הסיבות שמניעות אנשים להציג את עצמם בדרך מושכת יותר בכרטיס. יחד עם זאת, ברוב המכריע של המקרים, הרמייה הזו תוכל לעזור להם רק עד הדייט הראשון. ברגע שתיוודע האמת – היא תעורר בדרך כלל כעס מהצד השני שירגיש, ובצדק, שנפל בפח. בנסיבות האלה, הסיכויים להיווצרות רומן או קשר אמיתי ועמוק מאוד נמוכים.

לכן, למרות הפיתוי, אנחנו מציעים לכם תמיד לכתוב את האמת ורק את האמת!

2. לקבוע ללכת לסרט בדייט ראשון
דייט ראשון נועד להיכרות. שני הצדדים מתחילים אותו עם ידיעה מינימלית זה על זה ואמורים לגמור אותו עם תחושה ברורה ככל האפשר לגבי ההמשך. האם פגשתי מישהו שארצה להמשיך להתראות איתו? האם הוא מעניין אותי? מושך? מרגש? יש בו משהו?

כדי להגיע לתשובות האלה צריך לקחת את הזמן ולנצל את הדייט למטרת שיחה. השיחה היא לא ראיון עבודה ובוודאי שאינה תחקיר משטרה, אבל בהחלט מדובר על שיחה שתאפשר לשני הצדדים להביע את עצמם ולשמוע את הצד השני.

יש אנשים שמרגישים מאוד נבוכים ולא מותאמים בדייטים ראשונים. הם מתביישים, חוששים שלא יהיה להם על מה לדבר, חוששים משתיקות, משעמום. כפתרון הם מציעים לעשות את הדייט תוך כדי צפייה בסרט.

טעות!

ישיבה אל מול מסך לא תעזור לך להכיר את זו שמולך ולא תקדם את זה שהיא תכיר אותך. המשאלה שהסרט יספק נושאים לדיבור מתנפצת אחרי חמש דקות או פחות. ממילא בסופו של דבר תידרש לדבר – אז עדיף להתחיל את זה מההתחלה.

3. לשתוק ולתת לו/לה לעבוד קשה


סוף סוף הגעתם לדייט ואתם מוכנים להיכרות. יש אנשים שמרוב התרגשות מדברים בלי סוף ולא נותנים לצד השני להוציא מילה. הרבה פעמים זה מגיע מתוך חרדה, פחד משתיקות, פחד שלא יאהבו אותי או יחשבו עלי דברים לא טובים. הפחד הזה מדרבן "למלא את החלל", לדבר בלי סוף. שיחות כאלה נוטות להיות מאוד שטחיות, ובסופו של דבר לשעמם ולעייף את הצד השני. בנוסף, בשיחה כזו רק צד אחד מקבל הזדמנות להציג את עצמו ולא מצליח להכיר עד סוף הערב את הצד השני.

לעומת זאת, יש כאלה שמרוב מבוכה, ביישנות, סגירות או חוסר במיומנות חברתית פשוט שותקים רוב הדייט ונותנים לצד השני לעשות את העבודה.

טעות!


שיחה מהסוג הזה מעייפת ומתסכלת את הצד השני, שמרגיש שכל העול מוטל עליו, והוא נדרש לשעשע ולהזיז את השיחה קדימה. גם אם אתה לא רגיל לנהל שיחות נפש, הבשורה הטובה היא שאפשר ללמוד לשוחח. זו מיומנות חברתית נרכשת. אנשים שלא למדו את זה במהלך בית הספר, הצבא או האוניברסיטה, באים על פי רוב מבתים בהם גם ההורים סגורים וביישנים, ולכן אין להם גם בבית מודל לשיחה פתוחה וקרובה. במקרה כזה אפשר להצטרף לקבוצת טיפול שבה לומדים לשוחח, להכיר ולהתקרב. אפשר בהחלט לרכוש את המיומנות הזו גם בגיל מאוחר.

4. לדבר בסלולרי במהלך דייט
חוץ מראש הממשלה ומנתח מוח בכוננות, שאר האנשים יכולים לאפשר לעצמם לסגור את הסלולרי ולא להיות זמינים למשך שעתיים בערב. אם את/אתה רוצה לתת לדייט שלך תחושה שאתם רציניים – התנתקו זמנית מהסלולרי. אפשר לדחות את הכל לאחר כך.

אנשים נעלבים מאוד אם אחרים עונים לסלולרי שלהם במהלך דייט, ובדרך כלל ההסברים לא מניחים את הדעת ומשאירים טעם רע, כאילו הדייט לא מספיק חשוב או משמעותי לזה שבוחר לענות לטלפון.

טעות!

אם קשה לך לסגור... לפחות להחליש!

5. להיות פסימיים או שיפוטיים
אנשים רבים יוצאים לפגישה הראשונה כשהם כבר מראש משוכנעים שהיא לא תצליח. הנטייה הזו לראות שחורות פועלת כנבואה שמגשימה את עצמה והרבה פעמים תורמת לכך שהדייט יכשל עוד לפני שהתחיל.

אנשים שיפוטיים ובררנים הם בדרך כלל בעיקר שיפוטיים לגבי עצמם. הם סובלים מדימוי עצמי נמוך (אפילו אם אחרים לא היו מעלים מעולם על דעתם את זה, כי זה מוסתר היטב מאחורי חזות בטוחה ומתפקדת) ומפקפקים ללא הרף ביכולתם לבחור לעצמם באמת בחירה טובה ואיכותית לחיים.

מתוך הביקורת העצמית הזו, והנטייה שלהם לא לסמוך על עצמם, הם יתקשו לקבל את האדם שהם פוגשים בדייט. כל מילה שלו, מחווה או חיוך לא במקום, חורצים את גורלו של האדם שמולם, ומוסיפים אותו לרשימה הבלתי מסתיימת של פסילות קודמות.

טעות!

הבשורה הטובה – פסימיות אינה גזירת גורל. אפשר להתאמן על חשיבה אופטימית.

6. להצטער שהגעת לדייט לא מוצלח
דייט לא מוצלח יכול להיות הזדמנות מצוינת עבורנו לפגוש מישהו, להכיר, ללמוד משהו חדש על העולם, על אחרים, וכמובן - על עצמנו. זו הזדמנות לתרגל מיומנויות הקשבה, התעניינות, ותקשורת.

יש כאלה שאחרי דייט לא מוצלח מצטערים על שבכלל יצאו מהבית.

טעות!

בני אדם הם מסקרנים, ואם רק פותחים את האוזניים תמיד אפשר ללמוד מכל אחד משהו. אז במקום להצטער שהגעת לכאן, כי ברור שזוג לא ייצא מאיתנו, אפשר לנצל את הזמן כדי ליהנות, לבלות, ללמוד משהו, ולהשתפשף.

ואולי, בסופו של דבר, נגלה שלא מצאנו זוגיות, אבל כן הכרנו אדם מקסים שנרצה להשאיר בחיינו, כידיד, ואולי גם יש לו חבר טוב?

7. להימנע להגיד בסוף הדייט איך הרגשת
בקודים הבלתי כתובים של עולם הדייטים, אם אומרים בסופה של פגישה ראשונה "נהיה בקשר", המשמעות היא "זה נגמר ואני לא רוצה לראות או לשמוע ממך שוב אף פעם". כמעט כולם מכירים את הקוד הזה ולא מצפים לצלצול הטלפון אחרי אמירה שכזו. לפעמים ישנה תחושה של "לא להגיד" כדי לא להיראות נלהב מדי.

אבל מה צריך להגיד אם כן רוצים להמשיך? הרבה אנשים מתחילים להסתבך, לא יודעים מה להגיד ובעיקר לא יודעים אם להגיד בכלל, או לחכות לצד השני.

טעות!

העצה שלנו: נהנית? תגיד/י את זה! אל תתנו לצד השני לחיות בספק או להרגיש לא בטוח. חלקו את רגשותיכם הטובים עם הצד השני. כך תוכלו לדעת במהירות אם התחושה הדדית.

8. לחכות עד שמחזירים צלצול/סמס ולשחק משחקים
למרות שמשה רבנו לא ירד מהר סיני עם "תקנות התקשורת לאחר דייט מוצלח", כמעט כל פנוי ופנויה מחזיקים בראשם סוג של קוד, נוקשה ולא מתפשר, לגבי הנושא הזה. כמה זמן מחכים עד שמתקשרים להגיד שהיה מצוין? האם מסמסים או מתקשרים? האם עונים מיד לטלפון או נותנים לו להתאמץ קצת? מתי מחזירים צלצול? ומתי "נכון" להזמין שוב לדייט הבא?

טעות!

חבל על הזמן! אם אתה מעוניין בקשר – תחתור אליו. תסמס, תתקשר ותהיה גלוי לגבי זה. אל תבזבז זמן מיותר בחישובים שאף אחד אחר ממילא לא מבין אותם. במקום זה לך עם הלב ואל תתעכב.

9. תשלומים וארוחות
נושא התשלום בסוף הדייטים הוא נושא כאוב, שהרבה מאוד קשרים נופלים עליו עוד בטרם התחילו. לכן כדאי להשמע לכללים מאוד ברורים וחד משמעיים. למרות התפשטות הפמיניזם והחתירה לשוויון בין המינים, בנושא הזה אין שוויון בכלל, והציפייה של רוב הנשים היא שהגבר ישלם, או לפחות יציע לשלם את מחיר הדייט.

בשנים האחרונות התפתח תת-זן של גברים שמסרבים לשלם על הבחורה בדייט, אפילו לא על קפה.

טעות!

אנחנו מציעים בכל פה לגברים בחבורה להיענות לציפייה הזו. אם הבחורה מוצאת חן בעינייך - פתח את הלב ואת הארנק.

מהצד השני, בדיוק מהסיבה הזו, דייט ראשון בהחלט לא צריך להיות הזדמנות עבורך, האשה, לזלול ארוחה גדולה. אם את מצפה ממנו לשלם, אל תבואי רעבה לדייט. אפשר ורצוי להסתפק בשתייה. ואם מזמינים עוד משהו, את בהחלט יכולה להציע לשלם את חלקך או להתחלק חצי בחצי.

10. חתירה למגע ולבוש חשוף
גם נושא הסקס הוא כאוב, כדאי להפעיל הרבה רגישות כשניגשים אליו כדי לא לעשות טעויות גורליות ולהרוג בטרם עת קשר שהיה יכול להיות טוב.

אם את לא מתכוונת לעשות סקס בפגישה הראשונה, אל תבואי בלבוש חשוף ומתגרה. ואם הגעת בלבוש כזה, אל תתפלאי שהגבר מולך עובר מהר מאוד לניסיונות להתמזמז במקום לדבר איתך. זה המסר שאת מעבירה.

ואתה, אם אתה מעוניין בקשר רציני וזוגיות אמיתית, חכה קצת עם החתירה למגע. אל תזדרז לייצר קשר גופני, ואם אתה מנסה בכל זאת, עשה זאת בעדינות, תוך הקשבה למסרים הלא מילוליים של זו שמולך. אם היא יושבת מרוחקת וכל תנועות הגוף שלה אומרות סגירות – היא לא מעוניינת שתיגע בה. אם היא רוכנת לכיוונך ומביטה בך בעיניים מתלהבות, אולי הסיכוי גבוה יותר, ועדיין צריך למצוא את הדרך לעשות את זה בצורה רגישה.

חג שמח ושיהיו לכם דייטים מוצלחים!
חזרה לתחילת העמוד הראה מצחיקולה's פרופיל חפש הודעות אחרות של מצחיקולה
 
ישי-מנהל האתר
מנהל/ת הפורום
מנהל/ת הפורום


הצטרף / הצטרפה: 01 October 2003
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 678
נשלח בתאריך: 09 October 2009 בשעה 19:30 | IP רשוּם צטט את ישי-מנהל האתר

מאוד מעניין
תודה
חזרה לתחילת העמוד הראה ישי-מנהל האתר's פרופיל חפש הודעות אחרות של ישי-מנהל האתר
 אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

  שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה

Powered by Web Wiz Forums version 7.9
Copyright ©2001-2004 Web Wiz Guide

העמוד הזה נוצר וחושב תוך .0781 שניות.